VEREJNOSŤ

Ani si to tak veľmi ľudia neuvedomujú, že fungujú v nejakom priestore a mnoho vecí sa ich týka. Niekto to vníma pasívne, ako fakt, na ktorom sa nič nedá zmeniť a že je vhodné zaujať pozíciu mŕtveho chrobáka.

Doložil som tieto kapitoly, vidiac spojité nádoby celého nášho bytia a diania okolo nás, ktoré sa nedajú rozpojiť. Celý svet, príroda je jedno citlivé a prepojené prostredie, kde ak neklape jedno, prejaví sa to inde.

chvíľu počkaj...

Ja to vnímam tak, že mám záujem o dianie okolo seba. Akiste nie o všetko. Mám záujem, lebo som tu a teraz a nie je mi jedno, ako to tu funguje a ako by mohlo. 

 

V nasledujúcom sa spolu zaoberajme  

Územným plánom mesta Košice

24.04.2018 

...stránky budem dopĺňať, trocha meniť a vylepšovať, aby sa zlepšila informovanosť.

Pre mňa a dúfam aj pre návštevníka je webová forma prezentácie a dialógu podľa mňa najlepšia. Ak by som to napísal suchopádne vo Worde, aj keď so spústou faktov, asi by to bolo menej pútavé a bolo by to málo prehľadné. 

 

Prečo chcem byť pri tom

Predovšetkým preto, lebo ma zaujíma svet, dianie, táto planéta, kvalita života na nej. Lebo vnímam minulosť, prítomnosť a nie je mi jedno, akú budúcnosť chystáme našej matke Zemi a jej deťom, lebo ma zaujíma miesto, kde žijem a žijú a budú žiť moji blízki. Že nič nepríde samo a treba sa o to pričiniť, že treba priložiť ruku k dielu a nie sedieť za pecou a fňukať, či nadávať, že treba veci vidieť veci predvídavo a ako vravím, aj za roh a aby sa nevypisovali petície, až príde bager a či píla pred náš dom, lebo je potrebné sa o veci zaujímať už v štádiu príprav a úvah. 

Samozrejme k tomu dnes už slúžia rozličné technické vymoženosti, ktoré aj ja využívam, máme jedinečné šance ako nikdy pred tým

byť "pri tom".

Takže buďme moderní, aj v tomto zmysle, ak už držíme najmodernejší inteligentný smartfón v ruke, či labzujeme po internete a po sociálnych sieťach, buďme moderní aj v tom, že vieme byť informovaní a že vieme sa zapojiť do celospoločenského diania. Buďme komunikatívni, konštruktívni, hľadajme riešenia, majme názor, majme ho podložený dôkazmi a faktami, buďme aj trochu vizionármi a pokúsme sa aj trochou svojho "JA" názoru prispieť k dobrej veci. 

Skúsme to spolu. 

Pozývam ťa do názorového spektra mojich riešení podnetov našej spoločnej veci.

Vlado Čuchran, horami.sk  

... a ešte...

Nie som zamestnanec niekoho zainteresovaného, naplatí ma mecenáš (nemenujem), nie som, poslanec, celebrita, nepoberám eurofondy, dotácie, možno som aktivista, ak činnosť, ktorú robím, tam spadá, som sám sebou a človek, čo sa zaujíma o život.

Nik ma neplatí. 

Spracoval som uvedené materiály - sú to v mnohom materiály spracované skôr a položil som to teraz na web touto podľa mňa pútavejšou a verejnosti prístupnejšou formou. Tieto stránky sú rozpracované, pretože je náročné riešiť zároveň ich obsahovú stránku aj formu podania, aby to verejnosť pochopila a začala sa o príslušné veci a problematiku zaujímať.

Milý čitateľ ver, že je tu kus práce na dokumentoch, na myšlienkach, na forme spracovania na obsahu webu

a tak mi prepáč,

ak sa niekde breptnem, pomýlim, či mi niekde niečo chýba. Tieto stránky sú obsahovo náročné, obsiahle svojou podstatou, obsahom a šírkou záberu. A ak ťa nezaujímajú, kľudne si odskoč, ale potom sa možno vrátiš, lebo zistíš že sú

pre teba   

a akiste tu nájdeš štipku toho čo hľadáš a čo ti pomôže chápať svet v širších súvislostiach, ako pri spojených nádobách. Pozri ďalej. Áno z pôvodne viac menej monotématických stránok sa stali aj encyklopedické a stránky so záujmom o spoločnosť, pretože aj vtom vidím spojité nádoby života. Mnohí si už zvykli na môj kritický pohľad na veci. Nie som naučený prechádzať životom v predklone, naopak, pomôžem, poukážem, poriešim, ak sa dá.    

V dolných častiach každej stránky je priestor na komentár, moje blogy sociálne siete. 

 

24.04.2018 autor