Pýšime sa tým, čo nemáme

V doprave máme vytvorené triedy, ktoré majú svoje medzinárodné kritéria, normy a do ktorých si škatuľkujeme aj v tejto krajine jednotlivé úseky ciest. http://www.cdb.sk/sk/cestna-siet-SR/Charakteristika-a-rozdelenie.alej . To by bolo správne, ale len vtedy, ak by aj samotné zatriedené komunikácie spĺňali kritéria triedy, kam boli zatriedené.

Papier, evidencie, štatistika a volebné sľuby veľa znesú a tak ako obyčajne v tejto krajine, ide o flagrantné porušovanie základných pravidiel. Máme diaľnicu, čo má zúžený lievik a dopravu vedenú v smerovo nerozdelenom profile, čo je pre diaľnicu absurdum. (tunel Branisko) Máme rýchlostné cesty s úrovňovými križovaniami, prechodmi pre chodcov so semafórmi, odbočky vľavo a podobne, (Ke – Šaca). Pre cyklistov cyklov sa určili trasy v odstavnom pruhu erky, cyklotrasy máme vedené ako cyklotrasy a pritom sú to dopravné pruhy pre motorové vozidlá, vedené po cestách určených pre motorové vozidlá, máme poddimenozvané uličné miestne komunikácie, čo nespĺňajú kritéria na dané dopravné zaťaženie. Večne riešime štatistiky, nehody, konfliktné situácie, zápchy, ako následky zlej koncepcie vývoja mesta a vývoja spoločnosti. Pracuje sa živelne, tendenčne, prospechársky podľa nejakých vĺn. Ostatne to bola vlna trolejbusová, čo nám tieto náhle ľahli popolom, potom trend cyklotrás a pri nich kecy, sľuby a… skutek utek. http://cykloproblematika.blogspot.com/2016/01/v-cyklo-opat-suchoty-uverejnene-5.html . K tomu si dávame spracovávať strategické materiály v astronomických sumách http://cykloproblematika.blogspot.com/2016/01/strategia-dopravy-pre-ke-za-milon.html z využitím, ako to vidím, nulovým. Teraz sú v móde koľajové trasy, kde sa už nie prvý raz pokúšajú zdatní riešitelia riešiť technické problémy rovnosti koľají, hluk výhybky, cestné križovania. Finálne sa nám zazeleneli koľajišťa nie trávou, lež umelým trávnikom, ten živý už niektorí motoristi momentálne testujú. Tešme sa, že je to väčšinou úniový peniaz a tak sa vlastne takmer darovanému koňovi na zuby nepozerajme. Akým spôsobom technickým a finačným, sa veci udiali nechám na pamäť Košičanov.

Čo všetko máme, ale nemáme. Darmo. Papier, evidencie, štatistika a volebné sľuby veľa znesú.

horami.sk
Admin stránok. Pôvodne, staveb. technik, srdcom horal. Po mozg. mŕtvici 2015 invalid. Dôchodca 2018

Reklamy

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 • Upozornenie

  Články najlepšie nájdeš v rozbaľovacom menu podľa kategórie, alebo všetky v archíve.

  Čo je to Pinterest?

  Pinterest je vlastne nekonečná databáza inšpirácií, nápadov. Môžeš byť odberateľom, ale aj tvorcom svojich záujmových nástenok, kategórií. Nie je to žiaden Facebok a podobne. Vytvoríš si vlastné databázy nápadov.

 • Kategórie článkov
 • Najnovšie články
 • Najčítanejšie články
 • Kalendár zverejnení článkov
  december 2023
  Po Ut St Št Pi So Ne
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
 • AUTORI PRIDANÝCH ČLÁNKOV
 • Archív článkov
 • Najnovšie komentáre spolu
 • Meta