Prečo horami

Sú témy, mnohokrát pretriasané, populárne svojou aktuálnosťou, označujúce nejaký problém. Sú témy, ku ktorým sa hlásia návštevníci, lajkujú ich, zdieľajú, komentujú. Sú však témy, ktoré by sa nemali dostať do prúdu lacnej popularity a pominuteľnosti. Témy zdravia, a pohybu.

Zdravie, pohyb, sú súbežné parametre. Život je pohyb. Opak je… Napriek tomu množstvo ľudí pohŕda týmito základnými faktormi života. Lenivosť je jednoduchšia, je však drahšia svojimi následkami.

Horami, ako už názov vyvoláva dynamickým názvom, nie sú len stránky. Je to filozofia života, porozumenia, vzájomnej pomoci. Zobrali si za za úlohu apelovať na zdravie planéty a ľudí na nej a prostredníctvom zdravého a krásneho prírodného horského prostredia, doviesť ľudí ku zamysleniu a hlavne ku návšteve hôr. A horám neškodiť, preto, aby boli také, aké sú stvorené od prírody a nie od biznisu. Aj preto, aby ľudia pochopili prírodu a našli rovnováhu vo všetkých činiteľoch života. Žili a boli zdraví.

Vladimír Čuchran
Pôvodne, profesne stavebný technik, na postoch investičných, projektantských, dodávateľských najmä projektant architektúry, prípravár v cestnom staviteľstve. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor, nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018
Takéto zobrazenie si vyžaduje registrovať sa v Pinterese. Ako to funguje https://horami.sk/pinterest-pre-teba/ Ďalšie možnosti pri otvorení nejakého pinu a v hľadaní podobného. Ak nie je cesta definovaná, nachádza sa link v podadresároch skupiny https://sk.pinterest.com/vladimircuchran/
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *