Pinterest – pre teba

12.2. 2018horami.sk21887x0 Komentárov

Akiste každý a či skoro každý, čo má internet, sa dostane do štádia, že si musí informácie niekde ukladať, triediť, lebo ukladať si niekde na PC linky, či v záložkach prehliadača, čo je dobré akurát tak na začiatok. Potom sa v tom stratí prehľad. Ja, hneď, ako som toto prostredie objavil, som si začal vytvárať záujmové adresáre – nástenky, kde som si ukladal, to čo som považoval za potrebné si uložiť a ešte k tomu aj v budúcnosti nájsť. Alebo, aj niekomu ukázať a pomôcť mu celou zbierkou informácií, pretože poslať niekomu stovky linkov a to prepisovaním adries, to je práca pre basistu.

Pinterest je veľmi intuitívne prostredie pre ukladanie linkov s veľkou podporou vyhľadávania a vygenerovaním ponuky.

https://about.pinterest.com/sk

https://business.pinterest.com/sk/why-pinterest

Registrovaním sa a následne prihlásením získaš možno neobjavené možnosti ukladania inšpirácií, linkov na stránky skvelé možnosti vyhľadávania na základe už vygenerovaných a ponúkaných príbuzných tém.

Aby si mohol pridávať ku webom   a takto si vytvárať svoje témy, tak si rozšíriš vo svojom internetovom prehliadači (G. Chrome) a pridáš Pinterest. (tri bodky – Ďalšie nástroje – Rozšírenia)

 

 

Zmeny sa potom sa v prehliadači zobrazia takto:

 

 

Prehliadač potom ponúka kliknutím na pribudnutú ikonku zaradiť ju na nejakú svoju nástenku. Ja som si ich tématický rozdelil. Nástenka môže byť verejná, alebo skrytá. To všetko si nastavíš. Môžeš to zdieľať a podobne.

Takže to môže vyzerať takto:

 

 

Vyhľadávať možno napr:

 

 

pričom vizuálne je možno využiť funkciu svetlého krúžka s štvorcovou výsečou (označené), alebo „viac podobných“ a nájde podobné témy

 

 

Jednotlivé piny si môžeš aj presúvať a či dupľovať na inú nástenku, takže žiadne obavy.

To že správy, články môžeš odoberať a budú ti chodiť do Outlooku som už písal: https://horami.sk/rss-odberovy-kanal-v-tvojom-outlooku/ a ktorý kanál si vyberieš https://horami.sk/%EF%BB%BFpre-rss-sledovanie-clankov-stranok-podla-kategorii/ nechám na teba.

horami.sk
Admin stránok. Pôvodne, staveb. technik, srdcom horal. Po mozg. mŕtvici 2015 invalid. Dôchodca 2018

Reklamy

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 • Upozornenie

  Články najlepšie nájdeš v rozbaľovacom menu podľa kategórie, alebo všetky v archíve.

  Čo je to Pinterest?

  Pinterest je vlastne nekonečná databáza inšpirácií, nápadov. Môžeš byť odberateľom, ale aj tvorcom svojich záujmových nástenok, kategórií. Nie je to žiaden Facebok a podobne. Vytvoríš si vlastné databázy nápadov.

 • Kategórie článkov
 • Najnovšie články
 • Najčítanejšie články
 • Kalendár zverejnení článkov
  september 2023
  Po Ut St Št Pi So Ne
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
 • AUTORI PRIDANÝCH ČLÁNKOV
 • Archív článkov
 • Najnovšie komentáre spolu
 • Meta