chvíľu počkaj...

STRAVA, UBYTOVANIE, DOPRAVA

Strava, ubytovanie, horské chaty, doprava, vodné pramene

Na horách je to iné než v civilizácií, všetko čo potrebuješ k životu, prežitiu si vynesieš na chrbte. Musíš sa vystravovať, prenocovať a aj dopraviť sa do vzdialených končín, kde sa hory nachádzajú. 

HORSKÉ UBYTOVANIE, PRAMENE, ÚTULNE, BÚDY, PRÍSTREŠKY, ALTÁNKY, KRČMY, STRAVOVANIE

STRAVA

 mapy  tranzit   včera 16:06 | Navigácia (GPS) https://www.zive.sk/clanok/129237/bratislavsku-a-kosicku-mhd-uz-najdete-aj-v-google-mapach/ Bratislavskú a košickú MHD už nájdete aj v Google Mapách…
Celý článok
Celý článok

ZÁCHRANA, PRVÁ POMOC

 najdôležitejšie minúty: Ako postupovať, keď sa dieťa dusí? Ohrozenie života dieťaťa je pre každého rodiča nočnou morou.…
Celý článok

Mapa záujmových bodov

použité údaje zo zverejnených dát:

https://www.freemap.sk/ https://hiking.sk/hk/li/sluzby-gps_databaza.html 

Účelom je hneď vizuálne rozlíšiť hľadaný bod záujmu z náhľadu celého Slovenska. Jednotlivé body (zatiaľ horské chaty, útulne, voda, krčmy, stravovanie, altánky ) majú doplnené linky na materské webstránky, prípadne ak nie sú tak, odkazové.  Materské stránky stránky poskytujú podrobné údaje o lokalite, ubytovaní a podobne.

Napriek snahám sa nepodarilo identifikovať niektoré objekty, keďže, nájdené linky poukazovali na všeobecné stránky, či stránky neobsahovali identifikačné znaky, teda aspoň mapku oblasti, či sa názvy opakovali viackrát a navádzali na rozličné miesta na iných miestach a bez mapky takých miest nebolo možné identifikovať lokalitu. Závažnou chybou mnohých webov je, že nemajú ani mapky a jedinou orientáciu je slovný popis najbližšej osady, čo veci vôbec nepomáha. Nik totiž neovláda podrobný miestopis kadejakých lokalít.

Hľadanie sa odohráva priamo v mape, alebo v roztváracom menu v ľavom hornom rohu mapy, kde sa dá aj filtrovať skupina (hladina) údajov, alebo aj podkladová mapa.

https://mapy.hiking.sk/?ref=navigator

https://www.freemap.sk/?map=13/48.738191/21.229019&layers=T

Vyhláška 277 VYHLÁŠKA Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky z 26. júna 2008, ktorou sa ustanovujú klasifikačné znaky na ubytovacie zariadenia pri ich zaraďovaní do kategórií a tried.