Administrátor týcto stránok.

Pôvodne, profesne stavebný technik, na postoch investičných, projektantských, dodávateľských najmä projektant architektúry, prípravár v cestnom staviteľstve.

Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor, nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid.

Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista.

Dôchodca 2018

O mne, autorovi

Pôvodne, profesne stavebný technik, najmä projektant architektúry. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018.
 
Ako to vidím asi aj pesimistom zostanem...

Kto berie život celkom vážne, prichádza o veľa. Ver mi, s humorom to ide ľahšie. Aj keď často je to cez slzy, ale nevzdať to, pokiaľ to ide a ostáva nejaká byľka nádeje a zbytok síl. Aj vedieť vzdať sa, pokoriť sa sile hôr, úctivo ich poprosiť, že si prekročil tú pomyselnú hranicu, pokiaľ by si zašiel priďaleko a hlavne vedieť, kde je tá hranica. Hoci v športe, či zdolávaní ciest si človek neustále kladie vyššie a vyššie ciele a hranicu aj prekročí... 

A ako vravím, aj na šibenicu s úsmevom! Ver mi, treba rozdávať pozitívnu energiu, treba sa rozdávať, urobiť niekoho šťastným - možno aj tam treba hľadať filozofiu bytia, nielen v mysli obrátenej do seba.

Mne nestačili značené horské chodníky, nebavili ma nalajnované budúcnosti, skúšal som, poznával a hlavne som sa učil a ukladal, aby som to vedel zúročiť v pobyte na milovaných horách. Aby som pochopil princípy, poznal vzťahy a mechanizmus fungovania hôr a prírody, života, poznal ľudí, čo sa našli na potulkách HORAMI a nemali medzi sebou žiadne hranice, bariéry, čo nasiakli človečinou kamarátstvom, porozumením.

Dačo naučiť mladých, ukázať, potešiť sa, podeliť sa s príhodami, skúsenosťami, pokiaľ o to stoja. Lebo niekedy je treba včas použiť brzdu a vtedy sa ťažko prijíma prehra. Ale aj prehrávať sa treba naučiť. Nikdy nevieš čo bude zajtra...   

Dosiahnuté kvalifikácie v oblasti pohybu na horách, (turistika, vysokohorská turistika, horolozectvo)

Toto nie je výsledok predošlých aktivít, ale práve vďaka predošlým aktivitám sa mi podarilo prekonať osudné a krušné chvíle...