Takto rýchlo z tela dokážete odstrániť kryštalizovanú kyselinu močovú a predísť bolestiam kĺbov!

14.1. 201714834x0

Takto rýchlo z tela dokážete odstrániť kryštalizovanú kyselinu močovú a predísť bolestiam kĺbov!

56293

Dna vzniká poruchami metabolizmu a prebytkom kyseliny močovej vzniká artritída v najmenších kostiach nôh. Obvyklé príznaky tohto ochorenia sú opuchnuté a stuhnuté nohy sprevádzané extrémnymi bolesťami.

Dna tiež spôsobuje prebytok kyseliny močovej v kĺboch, ktorá je neefektívne zneškodnená, alebo sa hromadí. Je to vedľajší produkt purínov, zlúčenín prítomných v mnohých potravinách. Zvýšenie hladiny tejto kyseliny v krvi (hyperurikémia) je často predpokladateľná. To však neznamená, že ľudia s hyperurikémiou túto chorobu určite dostanú.

Keď obličky nedokážu eliminovať kyselinu močovú, kryštalizuje sa a ukladá sa do kĺbov, čo spôsobuje zápal Našťastie existuje niekoľko prírodných prostriedkov, ktoré vám pomôžu odstrániť ju a zlepšiť váš stav. Zmena jedálnička a správny životný štýl je tou správnou cestou, ktorou by ste sa mali vydať.

Vaša strava by mala pozostávať z čerstvého ovocia a zeleniny, chudého mäsa, morských plodov a celozrnných výrobkov. Zníženie príjmu spracovaných cukrov ako je napríklad fruktóza, kukuričný sirup a potraviny s obsahom nasýtených tukov a alkoholu.

Pitie väčšieho množstva vody vám môže pomôcť rovnako – udrží telo dostatočne hydratované a odstráni z tela toxíny aj prebytočnú kyselinu močovú. Hydratovať sa nemusíte len vodou, ale ja prírodnými šťavami, ovocím s obsahom veľkého množstva vody, alebo bylinkovým čajom, no uistite sa, že nie ste v strese.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 • Upozornenie

  Články najlepšie nájdeš v rozbaľovacom menu podľa kategórie, alebo všetky v archíve.

  Čo je to Pinterest?

  Pinterest je vlastne nekonečná databáza inšpirácií, nápadov. Môžeš byť odberateľom, ale aj tvorcom svojich záujmových nástenok, kategórií. Nie je to žiaden Facebok a podobne. Vytvoríš si vlastné databázy nápadov.

 • Kategórie článkov
 • Najnovšie články
 • Najčítanejšie články
 • Kalendár zverejnení článkov
  október 2022
  Po Ut St Št Pi So Ne
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • AUTORI PRIDANÝCH ČLÁNKOV
 • Archív článkov
 • Najnovšie komentáre spolu
 • Meta