Takto rýchlo z tela dokážete odstrániť kryštalizovanú kyselinu močovú a predísť bolestiam kĺbov!

Takto rýchlo z tela dokážete odstrániť kryštalizovanú kyselinu močovú a predísť bolestiam kĺbov!

56293

Dna vzniká poruchami metabolizmu a prebytkom kyseliny močovej vzniká artritída v najmenších kostiach nôh. Obvyklé príznaky tohto ochorenia sú opuchnuté a stuhnuté nohy sprevádzané extrémnymi bolesťami.

Dna tiež spôsobuje prebytok kyseliny močovej v kĺboch, ktorá je neefektívne zneškodnená, alebo sa hromadí. Je to vedľajší produkt purínov, zlúčenín prítomných v mnohých potravinách. Zvýšenie hladiny tejto kyseliny v krvi (hyperurikémia) je často predpokladateľná. To však neznamená, že ľudia s hyperurikémiou túto chorobu určite dostanú.

Keď obličky nedokážu eliminovať kyselinu močovú, kryštalizuje sa a ukladá sa do kĺbov, čo spôsobuje zápal Našťastie existuje niekoľko prírodných prostriedkov, ktoré vám pomôžu odstrániť ju a zlepšiť váš stav. Zmena jedálnička a správny životný štýl je tou správnou cestou, ktorou by ste sa mali vydať.

Vaša strava by mala pozostávať z čerstvého ovocia a zeleniny, chudého mäsa, morských plodov a celozrnných výrobkov. Zníženie príjmu spracovaných cukrov ako je napríklad fruktóza, kukuričný sirup a potraviny s obsahom nasýtených tukov a alkoholu.

Pitie väčšieho množstva vody vám môže pomôcť rovnako – udrží telo dostatočne hydratované a odstráni z tela toxíny aj prebytočnú kyselinu močovú. Hydratovať sa nemusíte len vodou, ale ja prírodnými šťavami, ovocím s obsahom veľkého množstva vody, alebo bylinkovým čajom, no uistite sa, že nie ste v strese.

Vladimír Čuchran
Pôvodne, profesne stavebný technik, na postoch investičných, projektantských, dodávateľských najmä projektant architektúry, prípravár v cestnom staviteľstve. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor, nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018
Takéto zobrazenie si vyžaduje registrovať sa v Pinterese. Ako to funguje https://horami.sk/pinterest-pre-teba/ Ďalšie možnosti pri otvorení nejakého pinu a v hľadaní podobného. Ak nie je cesta definovaná, nachádza sa link v podadresároch skupiny https://sk.pinterest.com/vladimircuchran/
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *