POZVÁNKA na CASSOVIA PUnTOVAČKA 2. pokračovanie – oblasť KVP

08.12.2014 17:09

PUnTOVAČKA KVP

Turistika a v okolí Košíc, tentokrát so zameraním na okolie KVP:

Detská pešia trasa, dospelácka pešia trasa, dospelácka cyklotrasa, začiatok a koniec v Bar V LESE, pri Kolibe Zlatá podkova. (KVP)

Občerstvenie (za vlastné)

 

Bar V LESE https://www.facebook.com/pages/V-lese/518928224794077 

http://www.kosice.estranky.sk/clanky/vystavba/projekty—obchodne–stravovacie/lesna-plaz.html http://sinep.sk/bar.html

Pohostinstvo u Rebela (cyklo dospelí, peší dospelí, deti) http://www.kamnapivo.sk/pivodb/kosice_ost/5659/
Jahodná (cyklo) http://www.jahodna.sk/
(Klatovianka?)(cyklo)(niečo z histórie) http://www.smokymd.sk/_html/western/kovboji/western_city/western_city_klatovianka.htm)
Bistro Bankov (cyklo dospelí, peší dospelí) http://www.bistro-bankov.szm.com/
Koliba Zlatá podkova (cyklo dospelí, peší dospelí, deti) http://zlatapodkova.sk/

 

sponzori a spolupráca

šírte, kopírujte vylepujte

REKLAMA NA PIVNú TURISTIKU na KVP s reklamami kopie.jpg (1826033)

 

Pokračujeme v našich putovaniach okolím Košíc. Na žiadosť fandov z KVP poriadame 2. Stretnutie PUnŤÁKOV (PUnŤOVÁKOV)

v

nedeľu 14.12.2014

čo sme pripravili

Nuž športu naklonení priaznivci si musia zamakať, aby si zaslúžili odmenu (nižšie). Trasy  sme rozdelili do troch kategórií

 • detská pešia trasa:
 • dospelácka pešia trasa
 • dospelácka cyklotrasa

kde začneme

podujatie je robené najmä pre blízkych obyvateľov KVP, ale to neznamená, že ostatní budú diskriminovaní. Ani náhodou. Priateľstvo medzi mestskými časťami, či zbytkom sveta môže byť utužené v pohostinných zariadeniach nachádzajúcich sa po trase najmä Pohostinstve U rebela, čo je ústredným zariadením, podieľajúcim sa na dopĺňaní energie rozličného skupenstva a kde vedú všetky trasy a niektoré aj dvakrát ana štarte a cieli Bar V LESE (okraj KVP za kláštorom vedľa Koliby Zlatá podkova).

štart, registrácia

Začneme na stretávacom bode Koliba Zlatá podkova, resp. Bar V LESE. Pre základnú evidenciu prítomných nám postačia lavica a stôl. Zapíšeme si mená a kontakty aby sme vás mohli osloviť aj nabudúce a mobil, to pre prípad, že nám nechtiac zbehnete do iného chotára. Zabehlú ovečku potom takto môžme nahnať späť do košiara.

registrácia o 8:00 – 9:00 v deň štartu teda v nedeľu 14.12.2014

účastnícke je dobrovoľné, ale minimálna sadzba je 1Euro/na osobu

štart uvažujeme o 9:00 – 9:30 taktiež v spomínaný deň

Nedoporučuje sa účastníkom prehodiť  program.

 

Cieľ je vhodné dosiahnuť taktiež v ten istý deň. Nezaisťujeme stravu, pitivo, mapy, GPS, bivak, horskú službu, taxi na hrebeň nejazdí.

Nemusíte baliť celú chladničku, pretože cestou je možnosť nákupu ako jedla, tak aj tekutín. Nečakajte nóbl podniky.

Je vhodné zobrať si čelovky teplé oblečenie, čiapku, vhodnú obuv, ale aj nejakú tú malú kalóriu, či teplý čaj a toaleťák pre známe použitie. A zápalky pre optimistov, čo budú skúšať podpáliť mokré drevo na ohništi. (Fajčiari zvyčajne nosia zapaľovače, tí ich nezabudnú) V batohu je dobré myslieť najmä na deti, ale aj na trpiacich spolu turistov a preto sa odporúča prvá pomoc napr. aj v takom bežnom tekutom stave. Pomohlo viacerým, pomôže aj vám. Aj nám. A najdôležitejšia vec v batohu je:

dobrá nálada

kade a kde povedú vaše kroky, či zarotujú kolesá bajkov

Zo štartu teda Bar V LESE (okraj KVP za kláštorom vedľa Koliby Zlatá podkova) vedú cesty ku Pohostinstvu u Rebela. Je to síce pomerne blízko štartu, ale čo už, keď je pumpa naporúdzi. Pohonné hmoty tu načerpané pomôžu následne cyklistom zdolať dupák na Jahodnú popri Klatovianke (nezistené či bude otvorená). Z Jahodnej, kde sa dá taktiež čosi minúť na PHM, je to na Bankov skoro coby dub ak nerátame nejakých 8-9 km na Horný Bankov, kde už netrpezlivo unavené návštevy čaká Ďuri, čo je majiteľ známeho Bistra na Hornom Bankove. Následné klesanie v dvoch variantách cez Čičky či ponad ne, je takmer ukončenie túry. U Rebela možno dotankovať na zostávajúcu etapu dole ku rannému štartu, čo je poobede cieľom – Bar V LESE, resp. Koliba Zlatá podkova.

 

Posilnení pešiaci, dospeláci si to namieria od Rebela ku hrebeňu na lúčky na žltej turistickej značke, ktorá ide od Rákocziho prameňa, (od Jahodnej) smerom na Sedlo pod kamenným hrbom, kde môžu stretnúť rútiacich sa cyklistov z Jahodnej, ak to ovšem cestou nevzdajú. Ďalej je to cez sedlo pod kamenným hrbom na Horný Bankov rovnako ako u cyklistov, s tou nevýhodou, že sa to musí odšľapať.

Ale opätovné stretnutie so všetkými na čerpacej stanici Pohostinstvo u Rebela a následne v cieli zase stojí za tú námahu.

 

Detičky povzbudené skôr slovne, než pohonnými hmotami vysokých oktánových čísel od Rebela, zas majú za úlohu doštverať sa za prítomnosti svojich rodičov, či iných spriaznených opatrovateľov, ku lesnému posedeniu hlboko v temnom lese Rudohoria. Cestou možno stretnú Červenú Karkuľku alias Čiapočku, ako si to mastí lesom za svojou babičkou v dome dôchodcov po jej dôchodok. Po márnom očakávaní príchodu Čiapočky a vlka, sa detičky opäť v sprievode dospelákov poberú naspäť do základného tábora – teda ku Rebelovi a následne do cieľa.

 

Možno tam by sa mohla odohrávať

záverečná ceremónia

s odovzdávaním maličkostí absolventom KVP PUnTOVAČKY.

…a možno nižšie v Bare V LESE.

ako sa bude kontrolovať absolvovanie trasy

Je na každom z návštevníkova turistovi, ako to chce dokázať a nepodvádzať. (veď podvedie akurát tak seba) Dokázať tomožno napr. bločkom z navštíveného miesta, fotkou, či pečiatkou (nekradnite prosím inventár navštívených miest), ale koniec koncov predsa ide o to, aby každý sa patrične rozdýchal a zavesil svoju lenivosť na klinec.

„bonus“

aj keď sa to nezdá, radi vyčistíme priľahlú prírodu a ukážeme deťom príklad, ako byť poriadkumilovní a ukázať im koľko to tí dospelí vedia narobiť neporiadku.

trasa

tá sa môže zmeniť, uvidíme podľa počasia a pohody účastníkov

presunové prostriedky

 • nohy
 • bycikel

poučenie

 • je dobre chodiť po chodníkoch a cestičkách a nevybočovať, aj keby sa mohli zdať za určitých okolnosti úzke.
 • nie je vhodné stretnúť príslušníkov s bločkami a placačkou. Lepšie je stretnúť príslušníkov podobného zamerania ako ty, ale s inou placačkou v batohu.
 • chodenie je na vlastné riziko, žiadne havarijné poistky tu neplatia
 • príroda je všade okolo a vôbec nie je digitálna v HD rozlíšení
 • odpadky v prírode neexistujú, ide len o dočasné uloženie druhotných surovín na zlom mieste, takže čo nájdeš odovzdaj, dačo zarobíš a nepridávaj tam logicky svoje odpadky
 • ráno je tma doma, zasvietiš, cez deň sa zas svieti vonku, svietiť nemusíš, večer by si mal zapáliť osvetlenie bicykla a tí bez bicykla by mohli mať aspoň čelovky
 • prilba sa nosí lepšie pred pádom, než na zafačovanej hlave
 • rýchlosť pripojenia sa na net, nemá nič spoločné s rýchlosťou cyklistu na trase, je lepšie ubrať ešte pred pripojením sa na strom, človeka či psíka
 • počasie sa ako-tak predpovedať dá, rátaj s tým, že občas s predpoveď nezhoduje s dátumom
 • Vyťukávanie SOS na dutom kmeni ti nepomôže, lepšie je ťuky ťuk na mobile
 • iné poučenia http://www.horami.sk/s-nadhladom-/

urob to 

pre svoje a kamarátove zdravie, pre deti a pre rozvoj cestovného povného ruchu na Slovensku.

pozri:

 

http://www.sportdokosic.sk/uskutocnene.html : Bikertest, Puntovačka

https://www.youtube.com/channel/UCdqZtbSPPOgOYO0Hg0I5kLQ videá

https://plus.google.com/u/0/photos/114344032662100345643/albums album

popis trás

Detská trasa cez Čičky 9,5 km (na mape oranžová)

Detská trasa začína pri Bare V LESE (pri kolibe Zlatá podkova). Panelovou cestou na križovanie s druhou panelovou cestou (zelená slabo značená pešia trasa vedúca krovím od Čičiek) zabočíme doľava čo je pokračovanie spomínanej cesty od Čičiek. Je to zelený turisticky značený chodník. Ním postupne do lesa, podchádzame vodohospodársky objekt z ľavej strany. Lesom a úžľabovou zvážnicou na kus modro značenej cyklotrasy (značky sčasti zmazané). Míňame vysoký kríž. Stále lesom na SZ. Miestami zelená značka mizne. Nedajme sa zlákať doprava idúcou odbočkou na mieste so zlepšenou viditeľnosťou smerujúcou ku stožiarom vysokého napätia. Zakrátko je už vidieť prvé chaty osady. Stále miernym oblúkom ku severu až ku Pohostinstvu u Rebela. Blízko neho je rázcestník pod Girbešom. Detská trasa pokračuje od Rázcestníka pod Girbešom na sever ku hrebeňu vľavo od vysokého napätia. Po viac než kilometri dôjdeme na odpočinkové miesto. Z odpočinkového miesta naspäť ku Pohostinstvu u Rebela, odtiaľ na východ ku hrane lesa Po pravej hrane lesa stále na východ sledujúc remízky a kraj lesa ku rázcestiu. Stále rovno, vpravo máme vodohospodársky objekt. Okrajmi lesíka a krovísk až do osady. Prekrižujeme ju a dostávame sa do lúk tiahnucich sa od Horného Bankova Ku Čičkám. Stále dole až ku lomu elektrického vedenia,kde je vľavo za plotom vidieť chovateľstvo huculského koňa http://www.hucultour.sk/ cesta nás dovedie až ku hlavnej cestnej komunikácii ku mostom. Odbočíme doprava po miestnom chodníku hore okolo kláštora ku areálu Koliby Zlatá Podkova ku nej.

Detská trasa cez skrátená 6,8 km

Detská trasa začína pri Bare V LESE (pri kolibe Zlatá podkova). Panelovou cestou na križovanie s druhou panelovou cestou (zelená slabo značená pešia trasa vedúca krovím od Čičiek) zabočíme doľava čo je pokračovanie spomínanej cesty od Čičiek. Je to zelený turisticky značený chodník. Ním postupne do lesa, podchádzame vodohospodársky objekt z ľavej strany. Lesom a úžľabovou zvážnicou na kus modro značenej cyklotrasy (značky sčasti zmazané). Míňame vysoký kríž. Stále lesom na SZ. Miestami zelená značka mizne. Nedajme sa zlákať doprava idúcou odbočkou na mieste so zlepšenou viditeľnosťou smerujúcou ku stožiarom vysokého napätia. Zakrátko je už vidieť prvé chaty osady. Stále miernym oblúkom ku severu až ku Pohostinstvu u Rebela. Blízko neho je rázcestník pod Girbešom.
Detská trasa pokračuje od Rázcestníka pod Girbešom na sever ku hrebeňu vľavo od vysokého napätia. Po viac než kilometri dôjdeme na odpočinkové miesto.
Z odpočinkového miesta naspäť ku Pohostinstvu u Rebela, odtiaľ na východ ku hrane lesa Po pravej hrane lesa stále na východ sledujúc remízky a kraj lesa ku rázcestiu. Tu odbočíme dole doprava. Po pravej strane máme vodohospodársky objekt. Križujeme spomínanú zelenú značku až ku kolibe na hranici sídliska KVP.

KVP – Cyklo PUnTOVAČKA ponad Čičky 24,2km (na mape oranžová)

Cyklotrasa začína pri Bare V LESE (pri kolibe Zlatá podkova). Panelovou cestou na križovanie s druhou panelovou cestou (zelená slabo značená pešia trasa vedúca krovím od Čičiek) zabočíme doľava čo je pokračovanie spomínanej cesty od Čičiek. Je to zelený turisticky značený chodník. Ním postupne do lesa, na nespevnený povrch podchádzame vodohospodársky objekt z ľavej strany. Lesom a úžľabovou zvážnicou na kus modro značenej cyklotrasy (značky sčasti zmazané). Míňame vysoký kríž. Stále lesom na SZ. Miestami zelená značka mizne. Nedajme sa zlákať doprava idúcou odbočkou na mieste so zlepšenou viditeľnosťou smerujúcou ku stožiarom vysokého napätia. Zakrátko je už vidieť prvé chaty osady. Stále miernym oblúkom ku severu až ku Pohostinstvu u Rebela. Blízko neho je rázcestník pod Girbešom. Od neho spevneným povrchom smerom na Girbeš tam je rázcestník Girbeš. Odtiaľ priamo pokračujeme smerom na západ smerom na chatu Klatovianka. Cesta ide najprv na západ vojde do záhradkárskej osady, kde severoseverozápadným smerom dôjdeme ku chate Klatovianke. Od Klatovianky smerom na sever okrajom lesa. Na konci lúk pod hrebeňom vnikneme do lesa a kľukatou cestou dotknúc sa spodných JZ koncov lúčok žltej turistickej trasy od Jahodnej na Bankov cez Rákocziho prameň, ktorý podchádzame, až na stredisko Jahodná, kde možnosť celoročného občerstvenia. Od Jahodnej napr. červenou turistickou značkou ku Sedlu pod kamenným hrbom (rázcestník , bývalý Čierny dub), odtiaľ východným smerom na Horný Bankov, tam popri parkovisku a konečnej MHD zídeme do Bistra Bankov. Naspäť na parkovisko a horným okrajom popri bývalom zhorenisku chaty, dnes malé pohostinstvo doľava do lesa. Cestička lesom obchádza výčnelok lesa a kopca, vychádza na lúky zvažujúce sa ku KVP a Čičkám. Po asi 300-400m po lúke treba odbočiť doprava ku okraju lesa okraj lesa nás dovedie ku okraju záhradkárske osade. Ňou až po prvé napojenie, križovanie smerujúce do osady a vľavo z nej (cca 700m od odbočenia doprava ku lesu z lúky. Tu odbočíme doprava do osady. Krížom cez ňu (asi 100m) až narazíme na ďalšiu cestu vedúcu pozdĺž osady, tu doprava na západ. Asi po 230m opúšťame osadu. Pretneme križovatku, tam stále rovno na západ, po ľavej strane je vodohospodársky objekt. Okrajom lesa dôjdeme ku rázcestníku Pod Girbešom . Tu je Pohostinstvo U Rebela.
Odtiaľ na koniec malej osady odbočíme do ľava do kopca po zelenej turistickej značke. Miernym oblúkom ku miestu kde je vidieť vľavo stožiare vysokého napätia. Lesom a úžľabovou zvážnicou na kus modro značenej cyklotrasy (značky sčasti zmazané). Držíme zhruba juhovýchodovýchodný smer. Míňame vysoký kríž. Vodohospodársky objekt míňame po jeho pravej strane. Už v otvorenom priestore naďabíme na odbočku šikmo doprava. Zeleno značený chodník pokračuje smerom na Čičky panelovou cestou husto zarastenou krovím. Cesta končí pri Bare V LESE (pri kolibe Zlatá podkova).

KVP – Cyklo PUnTOVACKA cez Čičky 22,7km (na mape modrá)

Cyklotrasa začína pri Bare V LESE (pri kolibe Zlatá podkova). Panelovou cestou na križovanie s druhou panelovou cestou (zelená slabo značená pešia trasa vedúca krovím od Čičiek) zabočíme doľava čo je pokračovanie spomínanej cesty od Čičiek. Je to zelený turisticky značený chodník. Ním postupne do lesa, na nespevnený povrch podchádzame vodohospodársky objekt z ľavej strany. Lesom a úžľabovou zvážnicou na kus modro značenej cyklotrasy (značky sčasti zmazané). Míňame vysoký kríž. Stále lesom na SZ. Miestami zelená značka mizne. Nedajme sa zlákať doprava idúcou odbočkou na mieste so zlepšenou viditeľnosťou smerujúcou ku stožiarom vysokého napätia. Zakrátko je už vidieť prvé chaty osady. Stále miernym oblúkom ku severu až ku Pohostinstvu u Rebela. Blízko neho je rázcestník pod Girbešom. Od neho spevneným povrchom smerom na Girbeš tam je rázcestník Girbeš. Odtiaľ priamo pokračujeme smerom na západ smerom na chatu Klatovianka. Cesta ide najprv na západ vojde do záhradkárskej osady, kde severoseverozápadným smerom dôjdeme ku chate Klatovianke. Od Klatovianky smerom na sever okrajom lesa. Na konci lúk pod hrebeňom vnikneme do lesa a kľukatou cestou dotknúc sa spodných JZ koncov lúčok žltej turistickej trasy od Jahodnej na Bankov cez Rákocziho prameň, ktorý podchádzame, až na stredisko Jahodná, kde možnosť celoročného občerstvenia. Od Jahodnej napr. červenou turistickou značkou ku Sedlu pod kamenným hrbom (rázcestník , bývalý Čierny dub), odtiaľ východným smerom na Horný Bankov, tam popri parkovisku a konečnej MHD zídeme do Bistra Bankov. Naspäť na parkovisko a horným okrajom popri bývalom zhorenisku chaty, dnes malé pohostinstvo doľava do lesa. Cestička lesom obchádza výčnelok lesa a kopca, vychádza na lúky zvažujúce sa ku KVP a Čičkám. Stále rovno až ku lúkam tiahnucich sa od Horného Bankova ku Čičkám. Stále dole až ku lomu elektrického vedenia, kde je vľavo za plotom vidieť chovateľstvo huculského koňa http://www.hucultour.sk/ cesta nás dovedie až ku hlavnej cestnej komunikácii ku mostom. Odbočíme doprava po miestnom chodníku hore okolo kláštora ku areálu Koliby Zlatá Podkova ku nej.

Pešia trasa KVP PUnTOVAČKA ponad Čičky 16,4 km (na mape modrá)

Pešia trasa začína pri Bare V LESE (pri kolibe Zlatá podkova). Panelovou cestou na križovanie s druhou panelovou cestou (zelená slabo značená pešia trasa vedúca krovím od Čičiek) zabočíme doľava čo je pokračovanie spomínanej cesty od Čičiek. Je to zelený turisticky značený chodník. Ním postupne do lesa, na nespevnený povrch podchádzame vodohospodársky objekt z ľavej strany. Lesom a úžľabovou zvážnicou na kus modro značenej cyklotrasy (značky sčasti zmazané). Míňame vysoký kríž. Stále lesom na SZ. Miestami zelená značka mizne. Nedajme sa zlákať doprava idúcou odbočkou na mieste so zlepšenou viditeľnosťou smerujúcou ku stožiarom vysokého napätia. Zakrátko je už vidieť prvé chaty osady. Stále miernym oblúkom ku severu až ku Pohostinstvu u Rebela. Blízko neho je rázcestník pod Girbešom. Od neho spevneným povrchom smerom na Girbeš tam je rázcestník Girbeš. Po necelom kilometri od rázcestník odbočíme prudšie doprava okolo lesa až na koniec záhybu lúky. Tu lesom ku hrebeňu až na lúčky na žltej turistickej značke, kde sa napojíme na žltý turistický chodník Od jahodnej cez Rákocziho prameň na Bankov. Odtiaľ žltou značkou ku
ku Sedlu pod kamenným hrbom (rázcestník , bývalý Čierny dub), odtiaľ východným smerom na Horný Bankov, tam popri parkovisku a konečnej MHD zídeme do Bistra Bankov. Naspäť na parkovisko a horným okrajom popri bývalom zhorenisku chaty, dnes malé pohostinstvo doľava do lesa. Cestička lesom obchádza výčnelok lesa a kopca, vychádza na lúky zvažujúce sa ku KVP a Čičkám. Po asi 300-400m po lúke treba odbočiť doprava ku okraju lesa okraj lesa nás dovedie ku okraju záhradkárske osade. Ňou až po prvé napojenie, križovanie smerujúce do osady a vľavo z nej (cca 700m od odbočenia doprava ku lesu z lúky. Tu odbočíme doprava do osady. Krížom cez ňu (asi 100m) až narazíme na ďalšiu cestu vedúcu pozdĺž osady, tu doprava na západ. Asi po 230m opúšťame osadu. Pretneme križovatku, tam stále rovno na západ, po ľavej strane je vodohospodársky objekt. Okrajom lesa dôjdeme ku rázcestníku Pod Girbešom . Tu je Pohostinstvo U Rebela.
Odtiaľ na koniec malej osady odbočíme do ľava do kopca po zelenej turistickej značke. Miernym oblúkom ku miestu kde je vidieť vľavo stožiare vysokého napätia. Lesom a úžľabovou zvážnicou na kus modro značenej cyklotrasy (značky sčasti zmazané). Držíme zhruba juhovýchodovýchodný smer. Míňame vysoký kríž. Vodohospodársky objekt míňame po jeho pravej strane. Už v otvorenom priestore naďabíme na odbočku šikmo doprava. Zeleno značený chodník pokračuje smerom na Čičky panelovou cestou husto zarastenou krovím. Cesta končí pri Bare V LESE (pri kolibe Zlatá podkova).

Pešia trasa KVP PUnTOVAČKA cez Čičky 14,9 km (na mape fialová)

Pešia trasa začína pri Bare V LESE (pri kolibe Zlatá podkova). Panelovou cestou na križovanie s druhou panelovou cestou (zelená slabo značená pešia trasa vedúca krovím od Čičiek) zabočíme doľava čo je pokračovanie spomínanej cesty od Čičiek. Je to zelený turisticky značený chodník. Ním postupne do lesa, na nespevnený povrch podchádzame vodohospodársky objekt z ľavej strany. Lesom a úžľabovou zvážnicou na kus modro značenej cyklotrasy (značky sčasti zmazané). Míňame vysoký kríž. Stále lesom na SZ. Miestami zelená značka mizne. Nedajme sa zlákať doprava idúcou odbočkou na mieste so zlepšenou viditeľnosťou smerujúcou ku stožiarom vysokého napätia. Zakrátko je už vidieť prvé chaty osady. Stále miernym oblúkom ku severu až ku Pohostinstvu u Rebela. Blízko neho je rázcestník pod Girbešom. Od neho spevneným povrchom smerom na Girbeš tam je rázcestník Girbeš. Po necelom kilometri od rázcestník odbočíme prudšie doprava okolo lesa až na koniec záhybu lúky. Tu lesom ku hrebeňu až na lúčky na žltej turistickej značke, kde sa napojíme na žltý turistický chodník Od jahodnej cez Rákocziho prameň na Bankov. Odtiaľ žltou značkou ku ku Sedlu pod kamenným hrbom (rázcestník , bývalý Čierny dub), odtiaľ východným smerom na Horný Bankov, tam popri parkovisku a konečnej MHD zídeme do Bistra Bankov. Naspäť na parkovisko a horným okrajom popri bývalom zhorenisku chaty, dnes malé pohostinstvo doľava do lesa. Cestička lesom obchádza výčnelok lesa a kopca, vychádza na lúky zvažujúce sa ku KVP a Čičkám. Stále rovno až ku lúkam tiahnucich sa od Horného Bankova Ku Čičkám. Stále dole až ku lomu elektrického vedenia, kde je vľavo za plotom vidieť chovateľstvo huculského koňa http://www.hucultour.sk/ cesta nás dovedie až ku hlavnej cestnej komunikácii ku mostom. Odbočíme doprava po miestnom chodníku hore okolo kláštora ku areálu Koliby Zlatá Podkova ku nej.

 

mapa: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zf3vTs_RV1Dk.k9ef71WSPEoo

 

 

horami@horami.sk
Pôvodne, profesne stavebný technik, na postoch investičných, projektantských, dodávateľských najmä projektant architektúry, prípravár v cestnom staviteľstve. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor, nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018
Takéto zobrazenie si vyžaduje registrovať sa v Pinterese. Ako to funguje http://horami.sk/pinterest-pre-teba/ Ďalšie možnosti pri otvorení nejakého pinu a v hľadaní podobného. Ak nie je cesta definovaná, nachádza sa link v podadresároch skupiny https://sk.pinterest.com/vladimircuchran/
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.