Primátorský výstup na Čiernu horu

logo_kst-krokus KST Krokus, v spolupráci s mestom Hanušovce nad Topľou, pozývajú všetkých priaznivcov turistiky a zimných výstupov na 14. ročník Primátorského výstupu na Čiernu horu, v sobotu 18. februára 2017. Zraz účastníkov a prezentácia prebehne v priestoroch vlastivedného múzea v Hanušovciach n/T.

pozri aj: http://horami.sk/pozvanka-expedicna-kamera-2017-kst-krokus-v-hanusovciach-nad-toplou/ 

Program:
[08:00 – 08:45] prezentácia účastníkov a prehliadka expozícií vlastivedného múzea

[08:45 – 09:00] príhovor primátora mesta k účastníkom
[09:00]  presun účastníkov na trasy do Petroviec
[15:00]  odchod objednaného autobusu do Hanušoviec, z konečnej  zastávky v Petrovciach
Účastnícky  poplatok:

2 Є dospelí, 1€ študenti, dôchodcovia a ZŤP, [mládež do 12 rokov zdarma] – poplatok zahrnuje prepravu autobusom z Hanušoviec do Petroviec a späť, výstupovú vlajku, občerstvenie a fazuľovicu. Členovia KST s nalepenou platnou členskou známkou sú automaticky poistení. V účastníckom poplatku nie je zahrnuté poistenie osôb a veci účastníka, pre nečlenov KST, preto sa akcie zúčastňujú na vlastnú zodpovednosť. Pred akciou odporúčame poistenie v niektorej z komerčných poisťovní.

 

Doprava:
Dopravu autobusom na trase  Hermanovce n.T.- Hanušovce n.T.- Petrovce – Hanušovce n.T., zabezpečí organizátor. Odchod autobusu z Hermanoviec  je 08:00 hod. Z Hanušoviec n/T na trasu do obce Petrovce o 09:00 hod.

 

Trasy:

 

Lyžiarska: Petrovce Hájovňa ● Pod Hrbom ● Pod Javorom ● ch. Čierna hora ● s. Červená mláka ● Čierna hora ● ch. Čierna hora ● Pod Javorom ● Pod Hrbom ● Petrovce Hájovňa

[dĺžka: 16 km, prevýšenie: 857 m, čas trvania: 4:30 h]

 

Pešia: Petrovce, konečná SAD ● Pod Hrbom ● Pod Javorom ● chata Čierna hora ● Čierna hora ● chata Čierna hora ● Pod Javorom ● Pod Hrbom ● Petrovce, konečná SAD

[dĺžka: 12 km, prevýšenie: 857 m, čas trvania: 4:00 h]

 

Organizátor si vyhradzuje právo pozmeniť, či zrušiť lyžiarsku trasu, v prípade nepriaznivých snehových podmienok.

 

Informácie:
Ján Hreha [telefón: 0904 865 595]

 

Zaujímavosti mesta Hanušovce n.T.:

Patrí medzi ne historická časť s malým Šóšovským kaštieľom z roku 1564, Veľkým renesančno barokovým  Dežöfiovským kaštieľom z 18. storočia, v ktorom je umiestnené sídlo Vlastivedného múzea, ranogotickým rímsko-katolíckym kostolom s renesančnou zvonicou zo 14. storočia a klasicistickým evanielickým kostolom z roku 1783. Vzácnou technickou pamiatkou je najdlhší, do oblúka postavený, železničný viadukt v strednej Európe, klenúci sa priamo nad mestom.

 

Partneri podujatia:
MsÚ Hanušovce n/T ● firma Savels ● firma Mibal

 

Mediálni partneri:

Rádio Regína – Rádiovíkend ● Vranovské novinky

horami@horami.sk
Pôvodne, profesne stavebný technik, najmä projektant architektúry. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018
Pinteres je vlastne nekonečná databáza inšpirácií, nápadov. Môžeš byť odberateľom, ale aj tvorcom svojich záujmových nástenok, kategórií. Nie je to žiaden Facebok a podobne. Vytvoríš si vlastné databázy nápadov.

NAJNOVŠIE  ČLÁNKY

                 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *