Nebezpečné padanie na hrebeni

http://theadventureblog.blogspot.sk/2017/09/video-climber-avoids-almost-certain.html

Video: Horolezec sa vyhol takmer určitej smrti na Mont Blancu

Toto video bolo natočené na Aiguille du Midi Arete na Mont Blancu a zachytilo veľmi desivý okamih, keď horolezec zostupuje z vrcholu a skoro padá na jeho smrť na hrebeň noža. Našťastie sám sebe zatkne veľmi rýchlo, ale ak by išiel v oboch smeroch hrebeňa, bolo by to katastrofa. Určite strašný moment s našťastie šťastným koncom. Dobrá pripomienka, prečo je dôležité vedieť, ako sa zatknúť.
Treba pripomenúť, že brzdil nesprávne lopatkou a nie hrotom, čo ako tak šlo v mäkkom snehu a pomerne širokej stope na hrebeni. Hrebeň nie až tak ostrý ako to vykresľuje kamera (horizont, poloha oblakov), bez naviazania, snehová papuča a je tu problém …

Video: Climber Avoids Almost Certain Death on Mont Blanc

This video was shot on the Aiguille du Midi Arete on Mont Blanc and captures a very scary moment in which a climber descending from the summit slips and nearly falls to his death on the knife-edge ridge. Thankfully he self arrests very quickly, but had he gone in either direction of the ridge, it would have been a disaster. Definitely a frightening moment with thankfully a happy ending. A good reminder of why knowing how to self arrest is so important.
horami@horami.sk
Pôvodne, profesne stavebný technik, najmä projektant architektúry. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018
Pinteres je vlastne nekonečná databáza inšpirácií, nápadov. Môžeš byť odberateľom, ale aj tvorcom svojich záujmových nástenok, kategórií. Nie je to žiaden Facebok a podobne. Vytvoríš si vlastné databázy nápadov.

NAJNOVŠIE  ČLÁNKY

                 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *