Takto rýchlo z tela dokážete odstrániť kryštalizovanú kyselinu močovú a predísť bolestiam kĺbov!

Takto rýchlo z tela dokážete odstrániť kryštalizovanú kyselinu močovú a predísť bolestiam kĺbov!

56293

Dna vzniká poruchami metabolizmu a prebytkom kyseliny močovej vzniká artritída v najmenších kostiach nôh. Obvyklé príznaky tohto ochorenia sú opuchnuté a stuhnuté nohy sprevádzané extrémnymi bolesťami.

Dna tiež spôsobuje prebytok kyseliny močovej v kĺboch, ktorá je neefektívne zneškodnená, alebo sa hromadí. Je to vedľajší produkt purínov, zlúčenín prítomných v mnohých potravinách. Zvýšenie hladiny tejto kyseliny v krvi (hyperurikémia) je často predpokladateľná. To však neznamená, že ľudia s hyperurikémiou túto chorobu určite dostanú.

Keď obličky nedokážu eliminovať kyselinu močovú, kryštalizuje sa a ukladá sa do kĺbov, čo spôsobuje zápal Našťastie existuje niekoľko prírodných prostriedkov, ktoré vám pomôžu odstrániť ju a zlepšiť váš stav. Zmena jedálnička a správny životný štýl je tou správnou cestou, ktorou by ste sa mali vydať.

Vaša strava by mala pozostávať z čerstvého ovocia a zeleniny, chudého mäsa, morských plodov a celozrnných výrobkov. Zníženie príjmu spracovaných cukrov ako je napríklad fruktóza, kukuričný sirup a potraviny s obsahom nasýtených tukov a alkoholu.

Pitie väčšieho množstva vody vám môže pomôcť rovnako – udrží telo dostatočne hydratované a odstráni z tela toxíny aj prebytočnú kyselinu močovú. Hydratovať sa nemusíte len vodou, ale ja prírodnými šťavami, ovocím s obsahom veľkého množstva vody, alebo bylinkovým čajom, no uistite sa, že nie ste v strese.

horami@horami.sk
Pôvodne, profesne stavebný technik, najmä projektant architektúry. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018
Pinteres je vlastne nekonečná databáza inšpirácií, nápadov. Môžeš byť odberateľom, ale aj tvorcom svojich záujmových nástenok, kategórií. Nie je to žiaden Facebok a podobne. Vytvoríš si vlastné databázy nápadov.

NAJNOVŠIE  ČLÁNKY

                 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *