Google mapy tranzit – dopravné spojenia aj MHD

Google mapy

 tranzit

 


včera 16:06 | Navigácia (GPS)

https://www.zive.sk/clanok/129237/bratislavsku-a-kosicku-mhd-uz-najdete-aj-v-google-mapach/

Bratislavskú a košickú MHD už nájdete aj v Google Mapách

Novinky funguje ako v desktopovej, tak i v mobilnej verzii máp.

Novinky funguje ako v desktopovej, tak i v mobilnej verzii máp.Zdroj: Redakcia

Navigovanie cez mapy od Google bude ešte jednoduchšie. K dispozícii sú aj vlakové spoje.

Google Mapy už ponúkajú vyhľadávanie trás v Bratislave a Košiciach aj v kombinácii s tamojšou mestskou hromadnou dopravou. Stačí zadať cieľovú adresu a vybrať možnosť navigácie cez verejnú dopravu (ikona vlaku). Následne sa tradične zobrazia informácie o čase trvania presunu na najbližšiu zástavku, o odchodoch spojov a prípadne aj o prestupoch.

Po vyhľadaní spojov je možné v nastaveniach preferovať určitý druh dopravy, ako napríklad autobusy alebo električku. Prípadne môžete uprednostniť trasu, pri ktorej sa menej nachodíte.

Navigácia zobrazí trasu k zástavke, informácie o príchodoch MHD či o prestupoch. FOTOGALÉRIA / 2

Navigácia zobrazí trasu k zástavke, informácie o príchodoch MHD či o prestupoch.Zdroj: Redakcia

Bratislava nie je prvým mestom, kde navigovanie cez MHD v Google Mapách funguje. Dávnejšie ide v Nitre a úplne prvým slovenským mestom, ktoré túto možnosť ponúklo, bola Žilina.

S vlakmi, ale nie všetkými

Ako sme upozornili ešte včera, služba Googlu dokáže vyhľadávať už aj vlakové spojenia. Okrem IC, EC a EN vlakov sú k dispozícii aj súpravy Leo Expressu či RegioJetu.

Naopak, chýbajú rýchliky a regionálne vlaky. Aplikácia tiež do istej miery pokrivkáva, keď niektoré časy vlakových odchodov nekorešpondujú s informáciami, ktoré poskytuje ZSSK. Viac sme sa téme venovali v samostatnom článku.

horami@horami.sk
Pôvodne, profesne stavebný technik, najmä projektant architektúry. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018
Pinteres je vlastne nekonečná databáza inšpirácií, nápadov. Môžeš byť odberateľom, ale aj tvorcom svojich záujmových nástenok, kategórií. Nie je to žiaden Facebok a podobne. Vytvoríš si vlastné databázy nápadov.

NAJNOVŠIE  ČLÁNKY

                 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *