Cievne mozgové príhody – nové detské choroby?

Cievne mozgové príhody – nové detské choroby?

Chlapec pracuje v noci na počítačiBohužiaľ chladné čísla hodnoverne odrážajú skutočný stav. Podobne ho už niekoľko rokov pozorujú zdravotníci. Okrem nárastu detskej obezity sa u detí objavujú čoraz častejšie ťažkosti s krvným tlakom, s poruchami srdcového rytmu. Taktiež s metabolickými chorobami i nervovými a psychiatrickými ochoreniami.

Do neurologických a psychiatrických ambulancii najčastejšie privádzajú rodičia deti pre nové detské choroby – problémy s poruchami pozornosti (tzv. ADHD a príbuzné ochorenia), depresiami, poruchami chrbtice a tiež s psychosomatickými ťažkosťami. Samostatnou kapitolou sú prípady epileptických záchvatov po požití psychoaktívnych látok alebo alkoholu a cievne mozgové príhody.

A s čoraz vyššou frekvenciou sa medzi novými detskými chorobami objavujú i cievne mozgové príhody. Neurológovia po celom svete pozorujú nárast mozgových príhod u mladých ľudí. Najmä u dievčat a mladých žien berúcich hormonálnu antikoncepiu a u oboch pohlaví v mladom veku najmä ťažko obéznych a u užívateľov stimulujúcich látok (povolených i zakázaných – teda drog).

horami@horami.sk

Pôvodne, profesne stavebný technik, najmä projektant architektúry.
Srdcom horal – turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody, organizátor, propagátor nadšenec. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid.
Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018

Pinteres je vlastne nekonečná databáza inšpirácií, nápadov. Môžeš byť odberateľom, ale aj tvorcom svojich záujmových nástenok, kategórií. Nie je to žiaden Facebok a podobne. Vytvoríš si vlastné databázy nápadov.

NAJNOVŠIE  ČLÁNKY

                 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *